Bolest při nádorovém onemocnění

Bolest při nádorovém onemocnění je jeden z nejčastějších příznaků provázejících nádorové onemocnění, má největší podíl na strachu z tohoto onemocnění. Příčinou je nejčastěji vlastní nádor, méně často jde o následek předchozí léčby po ozařování či chemoterapii.

Až u 80% pacientů je v klinické praxi nedostatečně potlačována a až v 95% případů lze bolest snížit na snesitelnou úroveň pouze odpovídající farmakologickou terapií (dostupnými léky proti bolesti). Dnes máme k dispozici celou škálu léků z třídy silných opiátů, které podáváme formou tablet nebo náplastí, z kterých se léčivo postupně uvolňuje. Musí se podávat pravidelně, nikoli podle potřeby. Léčba se doplní přídavnými léky, dle obtíží nemocného – deprese, nauzea, nechuť k jídlu.

Nejčastější je u postižení kostí, nejméně bývá u krevních nádorů.

Zeptejte se nás

Nenašli jste informace, které hledáte. Zeptejte se nás. Použít můžete níže uvedený formulář nebo se zeptat v sekci E-poradna.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Rychlý kontakt

CHS GALEN

Smetanova 1390
562 01  Ústí nad Orlicí

Telefon: +420 465 523 133
E-mail:© 2018, CHS GALEN – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing