Bolesti zad

Bolesti zad je nejčastější příčina návštěvy ambulance, druhý nejčastější chorobný stav po nemocech z nachlazení.

Jsou jedním z nejčastějších zdravotních problémů současnosti, s nímiž se během života setká v podstatě každý. Může být následkem mechanického poškození, ale zrovna tak vážných poruch a onemocnění organismu a rozhodně by se proto neměly podceňovat.

Bolest zad trápí více než 80% populace, dnes se jedná o civilizační onemocnění, o dlouhodobý problém, jenž varovným způsobem nabývá v posledních letech na významu.

Bolest zad není z lékařského hlediska brána jako nemoc, ale spíše příznak nemoci či vedlejší projev jiných skrytých potíží, jež mohou být vážnější, než by se mohlo zdát.

Bolest zad je dělena na akutní, tj. náhlou bolest, která však rychle odezní a není lékaři dále nijak specifikována. Pacient s chronickou bolestí trvající déle než tři měsíce je podroben mnoha testům kvůli vyloučení závažných komplikací a stanovení diagnózy (možné příčiny – degenerativní změny páteře, funkční poruchy se svalovou dysbalancí a instabilitou páteře, psychogenní faktory, nádory, infekce, závažná neurogenní příčina, stavy po operaci páteře…). Zde už není dobré váhat a čekat, až bolest odezní, ale naopak co nejdříve vyhledat odbornou pomoc.

Zeptejte se nás

Nenašli jste informace, které hledáte. Zeptejte se nás. Použít můžete níže uvedený formulář nebo se zeptat v sekci E-poradna.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Rychlý kontakt

CHS GALEN

Smetanova 1390
562 01  Ústí nad Orlicí

Telefon: +420 465 523 133
E-mail:© 2018, CHS GALEN – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing