Kýly

Kýly dělíme na vrozené a získané. Vrozené kýly jsou ty, které se objeví hned po narození nebo v průběhu dětství. Jen výjimečně se můžeme setkat u dětí se získanou kýlou. Získané hernie jsou způsobeny řadou menších faktorů, jako např. oslabením břišní stěny, větší tělesnou námahou apod. Dále dělíme kýly dle jejich lokalizace na kýlu tříselnou , pupeční, stehenní, tzv. skrotální ( zasahující do šourku ) a několik dalších kýl vzácných, které se vyskytují velice zřídka.

V rámci jednodenní chirurgie lze u dětí odstranit kýlu pupeční i tříselnou a to od 3 let věku. U dospělých lze v rámci jednodenní chirurgie odstranit klasickou operací hlavně kýlu pupeční. Ostatní typy kýl lze lépe odoperovat s použitím moderní metody tzv. laparoskopie (operace videotechnikou bez operačního řezu). Takto lze vyřešit i několik typů kýl současně nebo kýlu oboustrannou. Další metodou volby u tříselných kýl je operace s použitím vstřebatelné síťky (tzv. implantátu PHS). Všechny výše uvedené výkony jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami. Při použití miniinvazivních chirurgických metod (viz. odkaz laparoskopická operace) lze také docílit významného zkrácení doby rekonvalescence a pracovní neschopnosti.

Výkon lze provést bez hospitalizace v nemocnici. Naše pracoviště provádí tento operační zákrok standardně při krátkodobém pobytu na lůžku, nejvýše se jedná o 24 hodin. 

Zeptejte se nás

Nenašli jste informace, které hledáte. Zeptejte se nás. Použít můžete níže uvedený formulář nebo se zeptat v sekci E-poradna.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Rychlý kontakt

CHS GALEN

Smetanova 1390
562 01  Ústí nad Orlicí

Telefon: +420 465 523 133
E-mail:© 2018, CHS GALEN – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing