Ostatní

Bolesti pooperační a poúrazové  akutní

– bezprostředně po výkonu až 7 dní

Pooperační bolest je typickým případem akutní bolesti, dobře zvládnutelná dnešními dostupnými prostředky k tišení bolesti.

 

Bolesti hlavy

Je to nemoc jako každá jiná, a proto může mít řadu podob a ještě více příčin. Může se jednat o příznak naprosto banální ale i o příznak závažného onemocnění Jsou spolu s bolestmi zad nejčastějším neurologickým onemocněním v naší populaci, její incidence je přes 30% u dospělé populace.

Největší skupinu (asi 75 %) tvoří takzvané primární bolesti hlavy. Vyskytují se samy o sobě, na jejich vzniku se nepodílí žádné jiné onemocnění. Nejznámější z nich je určitě migréna, ale nejčastější je takzvaná tenzní bolest hlavy (bolest hlavy z nadměrného psychického napětí, , postihne téměř každého člověka v průběhu jeho života). Sekundární bolesti hlavy - bolesti hlavy jako součást jiných onemocnění, zahrnuje velmi širokou škálu příčin a onemocnění- tvoří menší, ale někdy o to závažnější skupinu ( bolest u nádorů). Léčba těchto bolestí hlavy je zaměřena na odstranění vyvolávající příčiny.

 

Bolesti u revmatických chorob

Bolest je u většiny hlavním příznakem, který přivádí pacienta k lékaři. Bolest je hlavní příčinou zhoršené kvality života, většinou doprovázena únavností, slabostí, ztuhlostí a depresivitou. V klinické praxi je tato bolest léčena nedostatečně, ošetřující lékaři často revmatickou bolest podceňují.

 

Zeptejte se nás

Nenašli jste informace, které hledáte. Zeptejte se nás. Použít můžete níže uvedený formulář nebo se zeptat v sekci E-poradna.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Rychlý kontakt

CHS GALEN

Smetanova 1390
562 01  Ústí nad Orlicí

Telefon: +420 465 523 133
E-mail:© 2018, CHS GALEN – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing