Slepé střevo

Apendix je malý červovitý výběžek, který ústí v tlustém střevě. Nejčastěji je uložen v pravém podbřišku. Apendix (nesprávně slepé střevo) nemá pro trávicí činnost prakticky význam, ale pokud dojde k jeho zánětu, může člověka přímo ohrozit na životě. Při podezření na akutní zánět slepého střeva je nutné okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Apendicitida (zánět slepého střeva) vyžaduje mimořádnou pozornost. Jedná se o akutní příhodu břišní, kterou je nutno řešit urgentně. Už jen podezření na akutní zánět slepého střeva vždy vyžaduje hospitalizaci. Apendicitidu stejně jako jiné náhlé příhody břišní léčí chirurg. Pro riziko závažných komplikací se velmi často přistupuje neodkladně k chirurgickému zákroku. Zanícené slepé střevo může chirurg odstranit buď klasickým krátkým řezem nebo laparoskopicky.

Naproti tomu opakující se bolesti břicha bez jasné příčiny (zejména u dětí a dospívajících) mají často původ v pouhém podráždění slepého střeva nebo-li v jeho chronickém zánětu. Po vyloučení ostatních příčin a stanovení této diagnózy je možno přistoupit k operaci plánovaně. Na naší klinice provádíme jen plánované operace slepého střeva a zásadně jen laparoskopicky (viz. odkaz laparoskopická operace).

Za těchto okolností lze provést výkon bez hospitalizace v nemocnici. Naše pracoviště provádí tento operační zákrok standardně při krátkodobém pobytu na lůžku, nejvýše se jedná o 24 hodin.

Zeptejte se nás

Nenašli jste informace, které hledáte. Zeptejte se nás. Použít můžete níže uvedený formulář nebo se zeptat v sekci E-poradna.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Rychlý kontakt

CHS GALEN

Smetanova 1390
562 01  Ústí nad Orlicí

Telefon: +420 465 523 133
E-mail:© 2018, CHS GALEN – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing