Tenisový loket

Tenisový loket je bolestivé onemocnění, které se projevuje zejména při zvýšené zátěži. Jako tenisový loket, přesněji entezopatie (bolest úponu šlach), označujeme bolest na horním konci předloktí v oblasti vnější strany loketního kloubu. Pokud bolí vnitřní strana, označujeme toto onemocnění jako oštěpařský loket. Tenisový loket získal své označení pro zvýšený výskyt tohoto onemocnění u sportovců a to především u tenistů, respektive oštěpařů.

Toto označení je v dnešní době nepřesné, protože tenisový loket se nevyskytuje pouze u sportovců, ale také u lidí, u kterých dochází i k pracovnímu přetěžování při různých činnostech. Nejde jen o těžkou práci, ale i o drobnou stereotypně se opakující činnost (např. práce na osobním počítači). Jestli že Vás trápí výše uvedené příznaky neváhejte se poradit s odborným lékařem a navštivte naši ortopedickou ambulanci.

Možnosti léčby jsou konzervativní nebo operativní léčba. Selže–li konzervativní léčba (obstřiky, sádra, rehabilitace) nastupuje jako možné řešení léčba operativní. Možnou alternativní léčbou je aplikace rázové vlny viz. odkaz rázová vlna.

Principem operační léčby je uvolnění bolestivého svalového úponu a odstraněné jizevnaté tkáně. Operace se provádí většinou ambulantně nebo při krátkodobé hospitalizaci a lze ji provést, na doporučení lékaře, v místní či celkové anestezii (narkóze). Po operaci se přikládá sádrová fixace na dobu 4 týdnů.

Výkon se provádí z krátkého řezu v oblasti loketního kloubu a lze ho provést bez hospitalizace v nemocnici. Naše pracoviště provádí tento operační zákrok standardně při krátkodobém několikahodinovém pobytu na lůžku.

Výkon je plně hrazen ze zdravotního pojištění.

Doba pracovní neschopnosti se pohybuje dle pracovního zařazení pacienta většinou v rozmezí 4 až 6 týdnů.

Zeptejte se nás

Nenašli jste informace, které hledáte. Zeptejte se nás. Použít můžete níže uvedený formulář nebo se zeptat v sekci E-poradna.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Rychlý kontakt

CHS GALEN

Smetanova 1390
562 01  Ústí nad Orlicí

Telefon: +420 465 523 133
E-mail:© 2018, CHS GALEN – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing