Při plastikách zkřížených vazů se používá tzv. artroskopie, což je méně invazivní zásah (miniinvazivní metoda). Ortoped většinou ze dvou malých řezů zavede do kolena sondu s optikou a na obrazovce prohlédne kloubní dutinu. Druhým otvorem zavede nástroj. Přitom lze vyloučit nebo ošetřit poranění dalších struktur kolenního kloubu. Následuje rekonstrukční operace – plastika poraněného vazu.

K plastice předního zkříženého vazu používáme téměř vždy autologní štěp (tedy vaši vlastní šlachu). Všechny metody se shodují také v tom, kam štěp v kloubu umístit, kam jej centrovat. Existují ale různé metody jeho upevnění (fixace) v kosti do té doby, než se vhojí a bude tedy držet sám.

Možné metody fixace:

  • Vstřebatelnými interferenčními šrouby dlouhodobě používaná metoda.
  • Fixace vstřebatelnými hřebíčky, tzv. cross-piny.
    Tato fixace je ještě pevnější a navíc zajišťuje cirkulární hojení v kostním kanálu. Tuto novou metodu doporučuji zejména mladším aktivním pacientům.

Výkon je plně hrazen ze zdravotního pojištění. Platba za spotřebovaný materiál je pouze v případě výběru nadstandardní metody fixace viz výše (cross-piny). Tyto implantáty  je možno zakoupit v lékárně GALEN v pořizovací ceně 4000,- . 

 Více informací naleznete zde: https://www.chsgalen.cz/operace-krizovych-vazu

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti