Upravit stránku

Bolesti zad je nejčastější příčina návštěvy ambulance, druhý nejčastější chorobný stav po nemocech z nachlazení.

Jsou jedním z nejčastějších zdravotních problémů současnosti, s nímiž se během života setká v podstatě každý. Může být následkem mechanického poškození, ale zrovna tak vážných poruch a onemocnění organismu a rozhodně by se proto neměly podceňovat.

Bolest zad trápí více než 80% populace, dnes se jedná o civilizační onemocnění, o dlouhodobý problém, jenž varovným způsobem nabývá v posledních letech na významu.

Bolest zad není z lékařského hlediska brána jako nemoc, ale spíše příznak nemoci či vedlejší projev jiných skrytých potíží, jež mohou být vážnější, než by se mohlo zdát.

Bolest zad je dělena na akutní, tj. náhlou bolest, která však rychle odezní a není lékaři dále nijak specifikována. Pacient s chronickou bolestí trvající déle než tři měsíce je podroben mnoha testům kvůli vyloučení závažných komplikací a stanovení diagnózy (možné příčiny – degenerativní změny páteře, funkční poruchy se svalovou dysbalancí a instabilitou páteře, psychogenní faktory, nádory, infekce, závažná neurogenní příčina, stavy po operaci páteře…). Zde už není dobré váhat a čekat, až bolest odezní, ale naopak co nejdříve vyhledat odbornou pomoc.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti