Dobrý den, už rok mám velké problémy se šlachou zápěstí pravé ruky. Důvodem bylo ohnutí ruky ve spánku a následné frekventované používání počítače. Začalo to bolestí ruky v zápěstí při ohnutí a divným pálivým pocitem při námaze šlachy (Používání počítačové myši). U doktorů jsem byl nespočetněkrát, při prohmatu mi nic nenašli a předepisovali mi většinou ibuprofen a masti jako Voltaren Emulgel, ale otok jsem nikdy na tom místě neměl. Později jsem dostal ortézu na 2 týdny, tu jsem poctivě nosil a ani jednou nesundal. Ještě 6 týdnů po jejím sundání jsem s rukou vůbec nic nedělal a nechal ji odpočívat, jak poradil lékař. Bolest při ohybu zápěstí sice zmizela, ale zápěstí bolelo při jakékoliv fyzicky náročnější činnosti. Rozhodl jsem se tedy takové činnosti( Otevirání dveří, otevírání PET lahví apod.) dlouhodobě přidělit levé ruce. Jelikož pracuji s počítačem, strávím na něm přibližně 8 hodin denně. 10 měsíců jsem tedy s pravou rukou pouze ovládal myš počítače a psal na klávesnici. Žádné problémy jsem neměl (I když jakákoliv namáhavá činnost by mě asi zabolela). Byl to už rok od začátku potíží, tak jsem zkusil ruku trochu více namáhat. Bohužel, po krátkém přenosu asi 3kilogramové tašky se mi vrátily rok staré problémy a zápěstí mě při jakékoliv námaze pálivě bolí. Všichni lékaři mi opět předepisují ibuprofen, ale ten mi vůbec nepomáhá. Předepisují mi také odpočinek, ale ruka je po tom roce už velice zesláblá, a nechci aby na tom byla ještě hůře. Je pro mě zde nějaké řešení? At už chirurgické, či jakékoli jiné. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, příčin Vašich problémů může být mnoho např. syndrom karpálního tunelu atd. Proto doporučuji navštívit přímo ortopeda, který Vás ještě jednou prohlédnul a stanovil popř. konkrétnější diagnózu pro správou léčbu. Na naší klinice je možné v ortopedické poradně bezplatně podstoupit toto vyšetření za účasti kvalifikovaného ortopeda.  V případě zájmu je možné se objednat na tel.: +420 465 523 133., kde Vám sestřičky nabídnou volný termín prohlídky.

Hezký den

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším v řešení obdobného problému.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti