Marie Kolomá

Dobrý den. Mám dotaz ohledně hemeroidů. Já se s nimi potýkám 13 let od porodu - mám i hemeroidy zevní - nejspíše mě čeká operace. Chci se zeptat - problémy s hemeroidy mají nejspíše i mí synové ( 17 a 12 let) - svědění končníku, bolest, starší syn má diagnostikovánu na konečníku chronickou ragádu, která mu mokvá, nepatrně ragáda krvácí při stolici.. Nejsou tyto problémy u dětí předčasné? Děti mají obavu ( ale i já ) z vyšetření - já s tímto problémem navštěvuji pouze svoji praktickou lékařku - musí v každém případě vyšetření obnášet také vyšetření na kolonoskopii? Z tohoto máme právě já i děti obavu...Vím ale, že u dětí bych tento problém řešit měla co nejdříve.Ještě prosím za sdělení, jakým způsobem probíhá operace hemeroidů - myslím v mém případě, když jsou již zevní, cca vel. třešně.Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den paní Kolomá,

určitě Vám a Vaším synům doporučuji objednat se do naší proktologické poradny. Lékař, který se specializuje na onemocnění konečníku je Prim.Žižka. Poradnu máme každé pondělí odpoledne. Můžete se objednat na naší recepci na telefonním čísle 465523133 nebo 465525554. Vyšetření spočívá v tom, že se lékař poptá na Vaše potíže a pak si vyšetří konečník. Pacient si klekne na lůžko a přes anoskop, ( což je taková trubička asi 10 cm dlouhá), lékař konečník zkoukne a navrhne Vám způsob léčby. Nemusíte se bát kolonoskopie, ta se nedělá v případě onemocnění konečníku a i že Vy i synové jste mladí.

Bohužel nejsem schopna Vám odpovědět na typ operace, která by pro Vás byla nejvhodnější, to si musí určit lékař po vyšetření.

S pozdravem sestra Pobořilová

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším v řešení obdobného problému.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti