Miroslav Svoboda

Dobry den. Mam na vas velikou prosbičku,sem 28lety kluk,mojim nejvetsim konickem je kulturistika a zvedani velkych zavazi az 170kg.Trosku sme se s kamaradem predvadeli,zvednul sem ho do naruci a udelal sem si asi pupečni kýlu,protoze ma 100kg a musel sem udelat nejaky blby pohyb,protoze v posilovne se chranim vzperacskym pasem a nikdy se mi nic takového nestalo. Ulelala se mi na pupiku takova bulka a když se najim,nebo něco těžšího zvednu tak citim do ty bulky najednou takovy tlak.Ted se bojim,ze po operaci nebudu uz moci nikdy takhle vysoce sportovat a zvedat tezke vahy.Vas prosim,jak je to po operaci s rekonvalescenci a jestli se pak muzu vrátit do bezneho života plného sportu. Predem mnohokrat dekuji za odpověď.

Dobrý den pane Svoboda,

jak to popisujete, pravděpodobně to pupeční kýla bude. Nemilé je to, že se sama nevyléčí a bude se jen zvětšovat a více a více Vás omezovat v běžném životě a vůbec ve sportu. Pokud se pupeční kýla zpraví co nejdříve, operace nebude tak náročná a čeká Vás brzké uzdravení. Doporučuji se k nám přijít ukázat na konzultaci. Denně bez objednání PO – PÁ od 8 do 11.30 hodin. Operaci pupeční kýly děláme ambulantně, což znamená v celkové narkóze, ale propuštění domů po cca 3 hodinách od operace. Operaci hradí pojišťovna. Obecně se doporučuje až 3 měsíce po operaci nesportovat a fyzicky se nepřepínat. Pak budete moci vesele dělat kulturistiku dále.

S pozdravem sestra Pobořilová

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším v řešení obdobného problému.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti