Jana Zezulková

Dobrý den, dcera bude mít za pár dnů 3 roky, asi 5 týdnů má tříselnou kýlu, někdy vystupuje víc, někdy méně, na bolest si nestěžovala, až v posledních dnech, protože je skoro 14 dnů nemocná a kašle. Jaký máte názor na odstranění nebo vyčkávání? Je možné, aby se tato kýla sama ztratila? Jaké jsou rizika při operaci? Děkuji za odpověď. Zezulková

Dobrý den, 
ideaální by bylo kdyby dceru prohlédnul dětský lékař, tak aby bylo  možné bezpečně určit stanovisko. V rámci jednodenní chirurgie lze u dětí odstranit kýlu pupeční i tříselnou a to nejlépe od 3 let věku. Laparoskopická operace k uzavření tříselné kýly má minimální řezy za použití kamery a speciálních nástrojů.  Výhodou laparoskopické metody, je že pacient může už za několik týdnů po operaci břicho zatěžovat. Tato operace má také velmi malé riziko vzniku recidivy kýly. Doba rekonvalescence je v průměru cca 3 týdny.

V případě zájmu o konzultaci je možné objednat se do poradny dětského chirurga na naší klinice na tel.: 465 523 133, kde Vám sestřičky nabídnou volný termín.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás prosím kontaktujte.

Hezký den

Přidat dotaz do poradny

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
    Vaše dotazy budou v případě vašeho souhlasu vždy zveřejněny anonymně! Tímto zveřejněním můžete pomoci dalším v řešení obdobného problému.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti