Laserová operace křečových žil je velmi šetrná díky laseru o vlnové délce 1940 nm. Provádí se ambulantně. Lékař zavede drobným vpichem do postižené žíly optické vlákno. Intenzivní energií nového laseru je postižená žíla uzavřena. Tento způsob řešení varixů přináší pro pacienta řadu výhod, především svou šetrností, krátkou pracovní neschopností a minimálním omezením po operaci. 


V rámci konzultace lékař zhodnotí stav varixů a posoudí, jestli je vhodné podstoupit jejich odstranění touto metodou.  Zákrok se obvykle provádí v celkové anestezii.  Lékař provede malý řez v třísle, eventuálně v místě podvázání žilní spojky. Do cévy zavede laserové vlákno, které varix „spálí“, přičemž poškození okolní tkáně je minimální. 

Operace je považována za nadstandardní metodu, tudíž je hrazena pojišťovnou jen do výše standardní metody, cena doplatku činí 15 000,- v našem zdravotnickém zařízení, v této ceně je obsažena i narkóza.  Zákrok je standardně prováděn v lokální nebo celkové anestézii. Je to z důvodu komfortu jak operatéra, tak především pacienta kvůli bezbolestnosti.

Při klasické operaci (strippingu) se hlavní povrchová žíla, zodpovědná za varixy, vytrhne pomocí lanka se stripperem, což je bolestivé a spojené s krvácením do podkoží, modřinami a dlouhou rekonvalescencí. Naproti tomu laserová metoda léčby umožňuje po operaci a nasazení kompresních punčoch, vstát a po řádově minutách odcházíte domů bez nutnosti dospávání a delšího pobytu na lůžku.

 

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti