Upravit stránku

Bolesti pooperační a poúrazové  akutní 

– bezprostředně po výkonu až 7 dní

Pooperační bolest je typickým případem akutní bolesti, dobře zvládnutelná dnešními dostupnými prostředky k tišení bolesti.

Bolesti hlavy

Je to nemoc jako každá jiná, a proto může mít řadu podob a ještě více příčin. Může se jednat o příznak naprosto banální ale i o příznak závažného onemocnění Jsou spolu s bolestmi zad nejčastějším neurologickým onemocněním v naší populaci, její incidence je přes 30% u dospělé populace.

Největší skupinu (asi 75 %) tvoří takzvané primární bolesti hlavy. Vyskytují se samy o sobě, na jejich vzniku se nepodílí žádné jiné onemocnění. Nejznámější z nich je určitě migréna, ale nejčastější je takzvaná tenzní bolest hlavy (bolest hlavy z nadměrného psychického napětí, , postihne téměř každého člověka v průběhu jeho života). Sekundární bolesti hlavy - bolesti hlavy jako součást jiných onemocnění, zahrnuje velmi širokou škálu příčin a onemocnění- tvoří menší, ale někdy o to závažnější skupinu ( bolest u nádorů). Léčba těchto bolestí hlavy je zaměřena na odstranění vyvolávající příčiny.

Bolesti u revmatických chorob

Bolest je u většiny hlavním příznakem, který přivádí pacienta k lékaři. Bolest je hlavní příčinou zhoršené kvality života, většinou doprovázena únavností, slabostí, ztuhlostí a depresivitou. V klinické praxi je tato bolest léčena nedostatečně, ošetřující lékaři často revmatickou bolest podceňují.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti