Skleroterapie

Menší červené či promodralé žilky o průměru 1–4 mm likvidujeme sklerotizací. Jde o ambulantní zákrok, který nevyžaduje narkózu ani místní znecitlivění. Při sklerotizaci lékař napichuje žilky speciálním roztokem, který žílu chemicky zkolabuje a ta se následně vstřebá. Jedná se o tzv. vypichování žilek dolních končetin buď jako metoda samostatná nebo jako metoda doplňující klasickou operaci křečových žil (viz. odkaz operace křečových žil). Nedílnou součástí skleroterapie je kompresivní bandáž elastickými obinadly, kompresivní punčochou či speciálními návleky. Komprese je nezbytná k zabránění zpětného toku krve do sklerotizované žíly, což by mohlo vést k jejímu opětovnému zprůchodnění. Doba komprese závisí na velikosti sklerotizované žíly a na rozsahu skleroterapie. Průměrný počet návštěv lékaře je 2 – 4 s odstupem 4 – 6 týdnů. V odůvodněných případech je výkon hrazen ze zdravotního pojištění.

Zeptejte se nás

Nenašli jste informace, které hledáte. Zeptejte se nás. Použít můžete níže uvedený formulář nebo se zeptat v sekci E-poradna.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Rychlý kontakt

CHS GALEN

Smetanova 1390
562 01  Ústí nad Orlicí

Telefon: +420 465 523 133
E-mail:© 2018, CHS GALEN – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing